WOJSKOWA FEDERACJA SPORTU - ul. 11 Listopada 17/19 klatka 1 lok. 106, 03-446 Warszawa

(22) 618 69 08 wfs-biuro@wp.pl

Wojskowe Centra Szkolenia Sportowego

Informacje ogólne o programie WCSS

Program Wojskowych Centrów Szkolenia Sportowego ma na celu przygotowanie sportowców do reprezentowania kraju we współzawodnictwie międzynarodowym na cywilnych i wojskowych zawodach sportowych, w tym przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich oraz Światowych Wojskowych Igrzysk Sportowych.

W związku z realizacją zadań programu WCSS na 2017 rok, w 2017 roku zgodnie z decyzją nr 6 Ministra Sportu i Turystyki z dnia 25 stycznia 2017 r. zostały określone kryteria, w świetle których w szkoleniu mogą uczestniczyć zawodnicy którzy:
1)    w roku objęcia szkoleniem są w kategoriach wiekowych junior, młodzieżowiec oraz studenci do 28 roku życia;
2)    są członkami kadry narodowej właściwego pzs lub spełnili kryteria powoływania zawodników opracowane przez właściwy pzs;;
3)    mieszkają na stałe lub przebywają czasowo w związku ze studiami dziennymi lub nauką w szkole i realizują szkolenie w sposób ciągły w miejscowości, w której działa WCSS. W przypadkach indywidualnych, uzasadnionych specyfiką szkolenia sportowego uzależnionych od warunków klimatycznych lub geograficznych  (np. żeglarstwo, narciarstwo) na wniosek właściwego pzs, przy pozytywnej opinii Zespołu  i zgodzie Ministra, możliwy jest udział w programie zawodników mieszkających lub przebywających czasowo poza miejscowością, w której działa WCSS.
4)    legitymują się udokumentowanym wynikiem sportowym:
a) uzyskanym w ostatnich zawodach mistrzowskich:
– Igrzyska Olimpijskie – udział,
– Mistrzostwa Świata – udział,
– Mistrzostwa Europy, Igrzyska Europejskie – miejsca 1 – 16,
– Wojskowe Mistrzostwa Świata – miejsca 1 – 6.
b) uzyskanym w poprzednich 2 latach:
– Młodzieżowe Mistrzostwa Świata – miejsca 1 – 8,
– Młodzieżowe Mistrzostwa Europy – miejsca 1 – 8,
– Mistrzostwa Świata Juniorów – miejsca 1 – 8,
– Mistrzostwa Europy Juniorów – miejsca 1 – 6,
c) uzyskanym w poprzednim roku i ostatnich zawodach
– Puchar Świata – jednorazowe uzyskanie miejsc 1 – 6,
– Puchar Europy – jednorazowe uzyskanie miejsc 1 – 4,
– Mistrzostwa Polski – miejsca 1 – 6,
– Młodzieżowe Mistrzostwa Polski – miejsca 1 – 3,
– Mistrzostwa Polski Juniorów – miejsca 1 – 3,
– Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – miejsca 1 – 3.

Wykaz zawodników zakwalifikowanych do programu WCSS w 2017 roku

Lp. Nazwisko Imię Sport Konkurencja Nazwa klubu Kadra narodowa
1    Guńka    Kacper    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNJ
2    Jakieła    Joanna    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNM
3    Jakieła    Tomasz    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNM
4    Mąka    Anna    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNS
5    Mitoraj     Kinga    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNM
6    Neuman    Michał    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNJ
7    Nędza-Kubiniec     Tadeusz    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNM
8    Piczura    Magdalena    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNJ
9    Skorusa    Wojciech    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNJ
10    Szwajnos    Marcin    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNM
11    Tomaszewska    Natalia    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNM
12    Zięba    Tomasz    biathlon    biathlon    BKS „WP-Kościelisko”    KNS
13    Apresyan    Eryk    boks    69 kg    CWZS Zawisza    KNJ
14    Gugała    Maciej    judo    + 100 kg    WKS Flota    KNS
15    Marek    Leszek    judo    100 kg    WKS Flota    KNS
16    Śliwa     Justyna    judo    70 kg    UKJ ASW    KNS
17    Włodarczyk    Dominika    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNS
18    Wiśniewska    Helena    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
19    Kulczyński     Patryk    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
20    Brzeziński     Martin    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNS
21    Cywińska    Emilia    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
22    Mazur    Piotr    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNS
23    Ponichtera    Dominik     kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
24    Kitewski    Aleksander    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNS
25    Sławiński    Sebastian    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
26    Pacała     Oskar    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
27    Markowski     Daniel    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
28    Śliwa     Jakub    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNM
29    Czereszko    Piotr    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
30    Wiśniewski    Mateusz    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
31    Róg    Adrian    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
32    Gęściak    Paulina    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
33    Kwasigroch    Weronika    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
34    Gapska    Nikola    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
35    Aleksandrowicz    Sebastian    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
36    Urbanek    Filip    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
37    Kulczycka    Klaudia    kajakarstwo    sprint    CWZS Zawisza    KNJ
38    Sułek    Adrianna    lekkoatletyka    7-bój    CWZS Zawisza    KNJ
39    Przybyła    Kamila    lekkoatletyka    skok o tyczce    CWZS Zawisza    KNM
40    Pawlik    Karol    lekkoatletyka    skok o tyczce    CWZS Zawisza    KNS
41    Dalke    Helena    lekkoatletyka    400 ppł    CWZS Zawisza    KNM
42    Muszyński    Adrian    lekkoatletyka    rzut młotem    CWZS Zawisza    KNM
43    Włódarski    Maciej    lekkoatletyka    skok o tyczce    CWZS Zawisza    KNM
44    Wojciechowski    Adrian    lekkoatletyka    200 m    CWZS Zawisza    KNJ
45    Sieradzki    Patryk    lekkoatletyka    800 m    CWZS Zawisza    KNJ
46    Sieradzki    Mateusz    lekkoatletyka    400 m    CWZS Zawisza    KNM
47    Woltmann    Kacper    lekkoatletyka    100 m    CWZS Zawisza    KNM
48    Jędraszek     Oskar    lekkoatletyka    110 ppł    CWZS Zawisza    KNM
49    Częsz    Weronika    lekkoatletyka    100, 4×100 m    CWZS Zawisza    KNM
50    Walas    Joanna    lekkoatletyka    100, 4×100 m    CWZS Zawisza    KNM
51    Tarań     Kinga    lekkoatletyka    skok w dal    CWZS Zawisza    KNM
52    Morton    Marlena    lekkoatletyka    100 ppł    CWZS Zawisza    KNM
53    Wrzałkowski    Kacper    lekkoatletyka    rzut młotem    CWZS Zawisza    KNM
54    Schubert    Kacper    lekkoatletyka    110 ppł    CWZS Zawisza    KNM
55    Ryczak    Julia    lekkoatletyka    skok o tyczce    CWZS Zawisza    KNJ
56    Paczyńska    Wiktoria    lekkoatletyka    100, 4×100 m    CWZS Zawisza    KNJ
57    Pluschkhe    Anna    lekkoatletyka    100, 4×100 m    CWZS Zawisza    KNJ
58    Przybył     Monika    lekkoatletyka    skok wzwyż    CWZS Zawisza    KNJ
59    Konieczny    Karol    lekkoatletyka    800 m    CWZS Zawisza    KNS
60    Zelma    Tomasz    lekkoatletyka    pchnięcie kulą    CWZS Zawisza    KNM
61    Olszewski    Remigiusz    lekkoatletyka    100 m    CWZS Zawisza    KNS
62    Adamski    Przemysław    lekkoatletyka    100, 200 m    WKS Flota    KNJ
63    Ellward    Syntia    lekkoatletyka    800 m    WKS Flota    KNS
64    Grudka    Marcin    lekkoatletyka    110 ppł    WKS Flota    KNM
65    Kaczmarek    Mateusz    lekkoatletyka    3000 m z prz    WKS Flota    KNM
66    Rudek    Szymon    lekkoatletyka    skok wzwyż    WKS Flota    KNJ
67    Rudnik    Damian    lekkoatletyka    5000 m    WKS Flota    KNS
68    Słowikowski    Przemysław    lekkoatletyka    100, 200 m    WKS Flota    KNS
69    Sprengel    Mateusz    lekkoatletyka    skok o tyczce    WKS Flota    KNJ
70    Martyna    Katarzyna    lekkoatletyka    400 m    WKS Wawel    KNJ
71    Niedbała    Anna    lekkoatletyka    kula    WKS Wawel    KNJ
72    Mazur    Michał    lekkoatletyka    rzut młotem    WKS Wawel    KNJ
73    Dobaj    Szymon    lekkoatletyka    800 m    WKS Wawel    KNM
74    Petrucki    Bartłomiej    lekkoatletyka    skok wzwyż    WKS Wawel    KNS
75    Chyliński    Mateusz    lekkoatletyka    3000 m z prz    WKS Wawel    KNM
76    Bogińczuk    Julia    lekkoatletyka    5-bój, 7-bój    WKS Śląsk    KNJ
77    Chojnowski    Bartomiej    lekkoatletyka    400, 4×400 m    WKS Śląsk    KNS
78    Fórmanski    Mateusz    lekkoatletyka    400, 4×400 m    WKS Śląsk    KNS
79    Kuśnierz    Piotr    lekkoatletyka    400, 4×400 m    WKS Śląsk    KNS
80    Makul    Karolina    lekkoatletyka    rzut dyskiem    WKS Śląsk    KNS
81    Moś    Katarzyna    lekkoatletyka    rzut dyskiem    WKS Śląsk    KNS
82    Praczyk    Wojciech    lekkoatletyka    rzut dyskiem    WKS Śląsk    KNS
83    Szyszkowski    Jakub    lekkoatletyka    pchnięcie kulą    WKS Śląsk    KNS
84    Żukowska    Paulina    pływanie    400 zm    WKS Śląsk    KNS
85    Klich    Kacper    pływanie    400 dow    WKS Śląsk    KNS
86    Szwedzki    Dawid    pływanie    400 zm    WKS Śląsk    KNS
87    Hołub    Jan    pływanie    100 dow    WKS Śląsk    KNM
88    Jura    Maciej    pływanie    200 dow    WKS Śląsk    KNM
89    Petryka    Nikola    pływanie    50 mot    WKS Śląsk    KNS
90    Chmielewski    Jakub    pływanie    400 zm    WKS Śląsk    KNJ
91    Sikorski    Damian    PC    77 kg    CWZS Zawisza    KNS
92    Wiejak    Małgorzata    PC    75 kg    CWZS Zawisza    KNS
93    Zacharek    Agnieszka    PC    48 kg    CWZS Zawisza    KNS
94    Kozłowski    Dominik    PC    56 kg    CWZS Zawisza    KNS
95    Kujawa    Bartosz    PC    56 kg    CWZS Zawisza    KNM
96    Łoziński    Bartosz    PC    105 +    CWZS Zawisza    KNM
97    Kłos    Adam    PC    94 kg    CWZS Zawisza    KNJ
98    Łęgowski    Łukasz    PC    77 kg    CWZS Zawisza    KNJ
99    Losy    Łukasz    PC    105 kg    CWZS Zawisza    KNJ
100    Pelc     Mateusz    PC    85 kg    CWZS Zawisza    KNM
101    Wrzosek    Maria    PC    69 kg    CWZS Zawisza    KNJ
102    Juński    Dominik    PC    69 kg    CWZS Zawisza    KNJ
103    Koper     Marcin    PC    105 kg    WKS Śląsk    KNM
104    Bińkowska    Ewa    PC    69 kg    WKS Śląsk    KNS
105    Wojewoda    Anna    PC    69 kg    WKS Śląsk    KNM
106    Ojdanowski    Krystian    PC    85 kg    WKS Śląsk    KNM
107    Miliwek    Oskar    strzelectwo    Ps, Pd, Psz    CWZS Zawisza    KNJ
108    Stankiewicz    Aneta    strzelectwo    Ks, Kpn    CWZS Zawisza    KNS
109    Breś     Klaudia    strzelectwo    Ps, Ppn    CWZS Zawisza    KNS
110    Makowska    Patrycja    strzelectwo    Ks, Kpn    CWZS Zawisza    KNJ
111    Mazany    Marta    strzelectwo    Ks, Kpn    CWZS Zawisza    KNJ
112    Kominiak    Krystian    strzelectwo    Ks, Kpn    CWZS Zawisza    KNJ
113    Chmieliński    Adam    strzelectwo    skeet    CWZS Zawisza    KNS
114    Seweryn    Bartłomiej    strzelectwo    trap, D-trap    CWZS Zawisza    KNJ
115    Tomala    Joanna    strzelectwo    Ps, Ppn    WKS Flota    KNS
116    Wódkowska    Joanna    strzelectwo    Ks, Kpn    WKS Flota    KNM
117    Pietrzak    Jerzy    strzelectwo    Ps, Ppn    WKS Wawel    KNS
118    Szamrej    Natalia    strzelectwo    skeet    WKS Wawel    KNS
119    Bartnik    Tomasz    strzelectwo    Karabin    CWZS Legia    KNS
120    Wojtasiak    Maciej    strzelectwo    Ks, Kpn    CWZS Legia    KNM
121    Błaszkiewicz    Rafał    strzelectwo    Ps, Ppn    CWZS Legia    KNM
122    Morawski    Maciej    strzelectwo    Ps, Ppn    CWZS Legia    KNJ
123    Barszczak    Marta    strzelectwo    Ps, Ppn    CWZS Legia    KNM
124    Jarmolińska    Aleksandra    strzelectwo    rzutki    CWZS Legia    KNS
125    Szymankiewicz    Inez    strzelectwo    rzutki    CWZS Legia    KNJ
126    Grochowski    Jakub    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNS
127    Pasierbski    Tomasz    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
128    Pietkiewicz    Izabella    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
129    Ziaja    Magdalena    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
130    Kozikowski    Kamil    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
131    Harasym    Hubert    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
132    Wojtyna    Szymon    strzelectwo    Ps, Ppn    WKS Śląsk    KNM
133    Stec    Marlena    strzelectwo    Ks, Kpn    WKS Śląsk    KNM
134    Sielczak-Rum    Michał    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
135    Brzezicha    Wojciech    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
136    Chmieluk    Martyna    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
137    Bernal    Sandra    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
138    Socha    Paulina    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
139    Gajerski    Maciej    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
140    Garncarz    Małgorzata    strzelectwo    strzelba    WKS Śląsk    KNM
141    Drzewiecki    Karol    tenis ziemny        WKS Grunwald    KNS
142    Nispoń    Michał    tenis ziemny        WKS Grunwald    KNS
143    Szpakowski    Michał    wioślarstwo    ósemka ze st    CWZS Zawisza    KNS
144    Kraska    Mateusz    wioślarstwo    czwórka bez st    CWZS Zawisza    KNM
145    Sikora    Weronika    zapasy    48 kg    WKS Grunwald    KNS
146    Tarent    Patryk    zapasy    120 kg    WKS Grunwald    KNS
147    Zietek    Dominik    zapasy    74 kg    WKS Grunwald    KNJ
148    Klemm    Klaudia    zapasy    63 kg    WKS Grunwald    KNJ
149    Bielawski    Michał    zapasy    84 kg    WKS Grunwald    KNJ
150    Jóźwiak    Sara    zapasy    60 kg    WKS Grunwald    KNJ
151    Daszkiewicz    Norbert    zapasy    styl klas    WKS Śląsk    KNJ
152    Florków    Kamil    zapasy    styl klas    WKS Śląsk    KNJ
153    Klimek    Dawid    zapasy    styl klas    WKS Śląsk    KNS
154    Imbierski    Erwin    zapasy    styl klas    WKS Śląsk    KNS
155    Mikołajczyk    Marcin    zapasy    styl wolny    WKS Śląsk    KNJ
156    Stawinoga    Bartosz    zapasy    styl wolny    WKS Śląsk    KNJ
157    Stawinoga    Kamil    zapasy    styl wolny    WKS Śląsk    KNS
158    Cesarski    Kamil    żeglarstwo    470    WKS Flota    KNM
159    Ciszkiewicz    Filip    żeglarstwo    Laser Standard    WKS Flota    KNS
160    Kalafarski    Sebastian    żeglarstwo    Finn    WKS Flota    KNM
161    Krefft    Adam    żeglarstwo    470    WKS Flota    KNM
162    Kubiak    Tadeusz    żeglarstwo    Laser Standard    WKS Flota    KNS
163    Marciniak    Antonina    żeglarstwo    470    WKS Flota    KNM
164    Rodziewicz    Jakub    żeglarstwo    Laser Standard    WKS Flota    KNM
165    Sapiejka    Maciej    żeglarstwo    470    WKS Flota    KNM
166    Janowczyk    Dominik    żeglarstwo    470    WKS Flota    KNM

Kadra szkoleniowa  
1    Murdzek Jan    biathlon    I    24/A/2007
2    Jakieła Adam    biathlon    instruktor    26/B/2008
3    Matuszewski Paweł    boks    instruktor    09/155/T/14
4    Poździk Adam    judo    I    0250
5    Majewski Cezary    judo    II    14
6    Paluszczak Tomasz    kajakarstwo    II    66
7    Wierzewski Tomasz    kajakarstwo    I    92
8    Baraszkiewicz  Paweł    kajakarstwo    Instruktor    17456/I/S/2004
9    Czapiewski Wiesław    lekkoatletyka    II    20/KPO/07
10    Kohutek Artur    lekkoatletyka    Instruktor    62/KPO/11
11    Rolbiecki Zbigniew    lekkoatletyka    I    14/POM/07
12    Has Rafał    lekkoatletyka    II    54/POM/08
13    Sadkowski Ryszard    lekkoatletyka    II    PZLA/0338/16
14    Stępień Andrzej    lekkoatletyka    II    PZLA/072/15
15    Kaduszkiewicz Jerzy    lekkoatletyka    trener    0198/2018
16    Michniak Jan    lekkoatletyka    trener    0507/2016
17    Paś Mariusz    lekkoatletyka    trener    0060/2018
18    Sobczyk Grzegorz    lekkoatletyka    trener     0119/2018
19    Kotwica Czesław    lekkoatletyka    instruktor    38/DOL/2008
20    Rzeczkowski Adam    pływanie    I    TS000377
21    BRUNKA Marian    podnoszenie cięzarów    instruktor    20000070
22    Chlebosz Radosław    podnoszenie cięzarów    instruktor    45
23    Kulmatycki Wojciech    strzelectwo    M    LT- 05130704
24    Graduszewski Adam    strzelectwo    instruktor    LT- 05130706
25    Czerwiński Tadeusz    strzelectwo    instruktor    LT- 05130707
26    Werys Jakub    strzelectwo    instruktor    35706/I/S/2011
27    Stachowski Ireneusz    strzelectwo    Instruktor    LT-05130705
28    Komar Beata    strzelectwo    II    LT01130534
29    Ludwig Piotr    strzelectwo      instruktor    LT03130675
30    Bernaciak Michał    strzelectwo      instruktor    LT03130676
31    Babula Jacek    strzelectwo    II    LT03130677
32    Wąsik Walenty    strzelectwo    instruktor    LT02170645
33    Klepacz-Bartoszek Katarzyna    strzelectwo    II    LT12160422
34    Rolińska Eulalia    strzelectwo    I    LT12160408
35    Bednarczuk  Elżbieta    strzelectwo    II    LT02090169
36    Jukhatova Iryna    strzelectwo    II    LT03160278
37    Łysiak Monika    strzelectwo    I    LT 11160370
37    Falkowski Jan    strzelectwo    instruktor    135/2017
38    Płotkowiak Jerzy    tenis ziemny    II    482/15
39    Dudziński Grzegorz    wioślarstwo    II    161T
40    Grzywiński Dariusz    zapasy    I    20000040
41    Gucman Mateusz    zapasy    Instruktor    20000348
42    Kruczyc Mariusz    zapasy    instruktor    132
43    Sapiejka Dariusz    żeglarstwo    instr.    192/IS/2016
Osoby współpracujące        
1    Staszel Józef    biathlon    instruktor    70/B/2013
2    Poździk Jarosław    judo    I    0479
3    Słowikowski Jerzy    lekkoatletyka    II    0009/2018
4    Lisowski Józef    lekkoatletyka    M    37/DOL/2008
5    Sieradzki Andrzej    lekkoatletyka    II    9/DOL/2007
6    Stankiewicz Zbigniew    lekkoatletyka    I    17/DOL/2007
7    Kaczmarek Michał    lekkoatletyka    fizjoterapeuta
8    Albiński Piotr    pływanie    I    TS000009
9    Górski Leszek    pływanie    instruktor    TS000155
10    Bauer Kazimierz    pływanie    instruktor    TS000154
11    Chlebosz Mirosław    podnoszenie cięzarów    instruktor    44
12    Bryła Roman    podnoszenie cięzarów    instruktor    122
13    Jolanta Samulewicz    strzelectwo    M    LT01130535
14    Babula Jacek    strzelectwo    II    LT03130674
15    Bublewicz Joanna    strzelectwo    instruktor     LT 12120390
16    Gryń Zdzisław    strzelectwo    instruktor     LT 12120379
17    Kijowski Andrzej    strzelectwo    M    LT 12120371
18    Kisiel Krzysztof    strzelectwo    M    LT 12120396
19    Łysiak Monika    strzelectwo    II    LT 12120370
20    Miciński Bogdan    strzelectwo    instruktor     LT 12120374
21    Stahl Piotr    strzelectwo    instruktor     LT 12120378
22    Tracz Józef    zapasy    II    46
23    Wosiek Leszek    zapasy    instruktor    335
24    Kraczkowski Przemysław    zapasy    instruktor    333
25    Skwarek Natalia    zapasy    fizjoterapeuta
26    Chomicz Mieczysław    zapasy    instruktor    20000179
27    Jakubiak Tomasz    żeglarstwo    II    32
28    Mickiewicz Stanisław    żeglarstwo    II    10
29    Siluk Robert    żeglarstwo    instruktor    107
30    Jakubiak Tomasz    żeglarstwo    instruktor    98